Od kapesních hodinek po ty nejluxusnější

Hodinky jsou v dnešní době už zcela běžné. Ať už jsou jen prostým ukazatelem času, doplňujícím detailem outfitu, známkou luxusu, nebo neodmyslitelným doplňkem mnohých z nás, hodinky mají dlouhou historii a význam.

Nošení hodinek se už dávno přehouplo v něco mnohem většího. I přesto spousta lidí považuje hodinky za přežitou zbytečnost. Proč bychom měli utrácet za hodinky, když žijeme v technologickém světě? Čas nám ukazují naše počítače, mobilní telefony, tablety, televize a digitální verzi hodin propadly i budovy různých úřadů, banek, nádraží nebo třeba tramvajových zastávek. Je v tom tedy něco víc?

Historie hodinek

První hodiny vznikly už na začátku 16. století, v zápětí se  začaly vyrábět kapesní hodinky  a byly určené výhradně pro pány. Už tehdy právě tento malý kus kovu určoval status ve společnosti. Byly také výrazně těžší než dnes a mohl si je dovolit opravdu málokdo.

Různými inovacemi procházely hodinky už od samého začátku. Nejdřív se začaly zdobit, nosily se zejména jako šperk nebo doplněk, poté už disponovali i budíkem.

Dnes víme, že některé hodinky umí snad už úplně všechno. Měří tep, počítají naše kroky a aktivitu, říkají nám, že už moc dlouho sedíme, budí jemnými vibracemi, můžeme si přes ně číst jakákoliv upozornění z našich smartphonů, nebo třeba nastavit samospoušť. Význam nošení hodinek je tedy pro každého z nás úplně jiný.

Jsi přesný, jako švýcarské hodinky.

Nejznámějším výrobcem a dodavatelem těch nejluxusnějších hodinek na světě je právě Švýcarsko. Vznikla zde asi nejznámější značka na trhu – Rolex a spoustu dalších jako Tissot, Alpina, Swiss Military Hanowa, TAGHeuer nebo třeba Luminox.

V dnešní době už je má skoro každý, nicméně ty nejluxusnější hodinky na trhu si stále může dovolit jen pár vyvolených. Rekord drží hodinky ke koupi za 55 milionů dolarů od značky Graff. Ty jsou doslova obklopené brilianty a proto si i samotný model vysloužil název – Graff Diamantová halucinace. Ciferník je tak malý, že jde snadno přehlédnout, ale jak už jsme tady naznačili, jde spíš o status a luxus.

Jak vybrat správné dřevěné hodinky?

Né každý si může dovolit luxusní Rolexky, ale na trhu najdeme nepřeberné množství i jiných krásných hodinek, které nestojí statisíce. Největším hitem jsou takzvané dřevěné hodinky, které dobře vypadají a jsou i díky preciznímu zpracování vysoce odolné. Hodinky můžete samozřejmě vybírat v různém provedení, jak dřevěné hodinky dámské, tak dřevěné hodinky pánské mají své kritéria. Ať už se jedná o velikost ciferníku nebo váhu jednotlivých hodinek.

V rubrice Nezařazené. RSS 2.0.